Szukaj na blogu

Pobieranie z iplex i konwersja viv na avi mencoderem

Pojawiły się prośby o skryptozakładkę do pobierania z ipleksa. Oto ona: iplex download zasada działania jest ta sama co z tvnplayerem i tvp.

Pobrać film łatwo tyle, że w przypadku ipleksa dostajemy plik .viv z którym nie bardzo jest co zrobić. Żaden ze znanych mi odtwarzaczy tego nie trawi, poza jakimiś rozwojowymi wersjami XBMC które same sobie potrafią pobierać filmy z iplex.

Dlatego pobawiłem się w dodanie obsługi tego formatu do MPlayera i mencodera. Jeśli ktoś chce sobie te pliki oglądać MPlayerem albo konwertować na jakiś inny format to instrukcja co z tym robić:
 1. Pobieramy sobie źródła MPlayera, może być wersja 1.1 lub shpashot SVN
 2. Rozpakowujemy i w przypadku wersji z SVN odpalamy ./configure aby się pobrało świeże ffmpeg (źródła wersji 1.1 już mają ffmpeg)
 3. Idziemy do katalogu ffmpeg, pobieramy ode mnie ze strony łatkę którą przygotowałem, (lub łatkę na wersję z SVN) rozpakowujemy i aplikujemy poleceniem:
  patch -p0 < viv_MPlayer.patch
  Dodatkowo patrzymy czy mamy tam plik mp_auto_pull jeśli tak to trzeba go usunąć.
 4. Wracamy piętro wyżej do głównego katalogu ze źródłami MPlayera i robimy standardowe:
  ./configure
  make
  sudo make install
Od tej pory MPlayer powinien odtwarzać pobrane pliki .viv a jeśli chcemy przerobić je na .avi możemy to zrobić poleceniem:
mencoder plik.viv -o plik.avi -ovc copy -oac copy
to zmieni tylko kontener na avi bez przekodowywania (wykona się w kilka sekund, tyle co wykonanie kopii pliku), choć avi z dźwiękiem vorbis vbr nie zawsze działa jak należy więc można przy okazji przekodować dźwięk
mencoder plik.viv -o plik.avi -ovc copy -oac mp3lame
zajmie to tylko z 2-3 minuty dłużej


--Aktualizacja--
Niestety ale zmienił się odtwarzacz na stronie iplex i ten sposób już nie działa. Dam znać gdy ktoś rozpracuje nowy odtwarzacz.

96 komentarzy:

 1. Koleś, jesteś zajebisty!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze tylko skrypt do ściągania z chomika i będzie git :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skrypt do ściągania z chomika już istnieje
   http://chomikuj.pl/adam_gr/ChomikDownloader

   chociaż moim zdaniem ciekawszy jest skrypt do automatycznego wysyłania na chomika dzięki czemu można sobie zautomatyzować backup
   http://chomikuj.pl/adam_gr/ChomikUploader

   Usuń
  2. Fajny byłby skrypt do chomika umożliwiający streaming plików video ze swojego chomika np. przy użyciu wtyczki vlc w firefoxie. żeby ta wtyczka działała klika się prawym przyciskiem myszy na link do pliku i mamy opcję "add to vlc playlist" po wybraniu której film zostanie odtworzony bezpośrednio z internetu. Problem w tym, że kiedy chcemy pobrac z naszego chomika plik to przeglądarka widzi jego adres w ten sposób

   chomikuj.pl/nazwa_chomika/nazwa_folderu/plik.xxx

   ale gdy klikniemy w odnośnik to wyskakuje okienko z guziczkiem "pobierz"
   na ten guziczek nie możemy kliknąć prawym przyciskiem. Natomiast gdy rozpoczniemy pobieranie pliku a potem w okienku pobierania klikniemy na pobierany plik prawym przyciskiem myszy i wybierzemy opcję "kopiuj adres źródłowy" to otrzymamy link w takiej postaci

   http://s5920.chomikuj.pl/File.aspx?e=KsXY9PbnN-kOTzbHF_nicqnlWOFJIOBU-SUYkPJxDUBWl5r6gRRhZAuBbR0xHz9t5yLGWhosZQJKdnBA9p8aY1YXJEF64VeSA108rP93eODhFwFhKvJ08Wma9e0rPuXH0tlOaEzmGy6zxtRzqJVxxoJ_DkhAekYJ9lNSasBxD5aO3PY12wSRmPpq6xzIVEdUWm6x2Uc0j3MVWZT1bUh7VA&pv=2

   przy użyciu tego linku możemy streamować plik, ale trzeba uruchomić program vlc i wybrać opcję otwórz pozycję ze schowka.

   Usuń
 3. A nie da się przygotować jakiejś spatchowanej wersji ffmpega pod windows?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Da się da, zaktualizowałem wpis na blogu, mogłem wcześniej pomyśleć o kompilacji skrośnej.

   Usuń
 4. Upload leci mi na maxa, jesteś genialny! A chodziło mi o Downloader do ściągania za free z innych chomików :=)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak z nudów podejrzałem skrypty pod przyciskami "Zamień" (punkty na transfer)


   1,00 GB dodatkowego transferu na ściąganie plików:

   javascript:WebForm_DoPostBackWithOptions(new WebForm_PostBackOptions("ctl00$CT$exchangeProducts$ctl00$exchangeProduct$ChangeButton", "", true, "", "", false, true))

   2,00 GB dodatkowego transferu na ściąganie plików:

   javascript:WebForm_DoPostBackWithOptions(new WebForm_PostBackOptions("ctl00$CT$exchangeProducts$ctl01$exchangeProduct$ChangeButton", "", true, "", "", false, true))

   5,00 GB dodatkowego transferu na ściąganie plików:

   javascript:WebForm_DoPostBackWithOptions(new WebForm_PostBackOptions("ctl00$CT$exchangeProducts$ctl02$exchangeProduct$ChangeButton", "", true, "", "", false, true))

   ChomikExplorer 31 dni:

   javascript:WebForm_DoPostBackWithOptions(new WebForm_PostBackOptions("ctl00$CT$exchangeProducts$ctl03$exchangeProduct$ChangeButton", "", true, "", "", false, true))

   ChomikExplorer 91 dni:

   javascript:WebForm_DoPostBackWithOptions(new WebForm_PostBackOptions("ctl00$CT$exchangeProducts$ctl04$exchangeProduct$ChangeButton", "", true, "", "", false, true))

   ChomikManiac 31 dni:

   javascript:WebForm_DoPostBackWithOptions(new WebForm_PostBackOptions("ctl00$CT$exchangeProducts$ctl05$exchangeProduct$ChangeButton", "", true, "", "", false, true))

   Usuń
  2. Za wiele to nie daje bo jeśli nie ma się punktów na wymianę to po wywołaniu czegoś takiego serwer zwraca

   „Wystąpił błąd

   Informacja o tym błędzie została już wysłana do naszego zespołu. Błąd może być przyczyną chwilowych przerw w działaniu serwerów lub wprowadzanych w danym momencie usprawnień Chomika. Przepraszamy za niedogodności.”

   A to oznacza, że kontrola czy posiada się dość punktów odbywa się nie tylko w przeglądarce ale i na serwerze.

   Usuń
 5. Jesteś super wielki.
  Mam wielką prośbę, czy nie dałoby się tego MPlayera przygotować już kompletnie do użycia w wersji portable.
  U góry piszesz o poleceniach ale dla mnie to czarna magia, gdyż znajomość komputera przeze mnie jest jako taka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MPlayera nie trzeba koniecznie instalować, można go uruchomić w katalogu w którym został skompilowany, jeśli o taką wersję portable chodziło to proszę, to co ja kompilowałem u siebie jest gotowe do użycia http://www.voila.pl/234/q3ost/?1 ale zadziała tylko pod warunkiem, że posiadasz te same biblioteki i procesor podobnego typu jak mój. Jeśli nie, to mimo wszytko trzeba będzie jeszcze raz uruchomić ./configure i make.

   Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z mplayerem i mencoderem to polecam najpierw poczytać sobie http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/pl/index.html

   Tak przy okazji, jeśli ktoś kompilował by wersję pod windowsa to proszę się podzielić, bo osób korzystających z windowsów też pewnie zainteresuje możliwość oglądania i konwertowania plików viv a dla większości z nich samodzielna kompilacja czegokolwiek okaże się pewnie zbyt trudna.

   Usuń
 6. Jesteś niesamowity ! Dzięki wielkie. Co myślisz, czy dałbyś radę napisać jakiś skrypt zapisujący transmisję na żywo z serwisu weeb.tv ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tego jest gotowe rozwiązanie w XBMC w pluginie telewizja polska po wybraniu stacji pyta się czy odtwarzać czy nagrywać. Poza tym jest chyba z 10 gotowych programów do nagrywanie takich strumieni opartych na rtmpdump, na przykład streamCapture który polecam wypróbować w pierwszej kolejności.

   Usuń
 7. Wielkie dzięki za MPlayera oraz adresy stronki, która go opisuje. Poczytałem ale i tak nie wiem jak uruchomić MPlayera, którego udostępniłeś. W normalnej wersji jest ikonka na którą klikam i jest OK. A tu nic takiego nie ma w związku z czym mam wielkie trudności. Proszę o pomoc.
  Bardzo wielkie dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przetestowałam ffmpeg dla windows. Instrukcja obsługi - żeby było lekko, łatwo i przyjemnie:

  1. Wrzucić ffmpeg do jakiegoś katalogu.
  2. Stworzyć plik .bat z zawartością:
  ffmpeg.exe -i %1 -codec:v copy %1.avi
  3. Stworzyć skrót do pliku .bat w dowolnym miejscu.
  4. Plik .viv przeciągnąć na skrót utworzony w punkcie 3.
  5. W katalogu ffmpeg znajdziemy gotowy plik .avi.
  6. Sugeruję odpalanie przez Media Player Classic, przynajmniej u mnie ani WMP and VLC nie odtworzyło go prawidłowo.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej byloby aby ffmpeg od razu konwertowal plik .viv do .avi lub .mp4 w jakims znosnym kodeku (np dla avi - xvid, mp3, a dla mp4 - x264, aac) jednakze nie udalo mi sie go do tego zmusic.

   Usuń
  2. Jego to trzeba zmuszać aby tego nie robił (poprzez dodanie do polecania -codec:v copy).

   usuń to -codec:v copy a będziesz miał x264, aac są tylko 2 ale
   1 coś takiego długo trwa
   2 to pogorszy jakość obrazu

   Usuń
  3. Czemu mialoby to pogorszyc jakosc? Jesli domyslnie ustawiony jest video bitrate na 100 kbps to sie zgodze, natomiast FFmpeg o ile dobrze pamietam posiada opcję -sameq ktora koduje film wybranym przez nas kodekiem w takiej samej jakosci jak plik wejsciowy. Tylko za zadne cuda nie udalo mi sie zmusic skompilowanej tutaj (windowsowej) wersji ffmpeg do jakiejkolwiek pracy.

   Usuń
  4. Każde przekodowanie obrazu z jednego stratnego formatu na inny stratny format pogarsza jakość, nawet przy bardzo wysokim bitrate.

   -sameq powoduje tylko tyle, że plik będzie podobnej wielkości, ale ponieważ za pierwszym razem był zakodowany strawnie, za następnym znowu znowu będzie kodowany ze stratą.

   Piszesz, że nie możesz go zmusić do działania, ale jak to się objawia, że nie chce działać, wypluwa jakiś błąd? Jeśli tak to dokładną treść poproszę.
   Na przykład jaki jest wynik polecenia
   ffmpeg.exe -i plik.viv -b:v 10000000 plik.mkv

   U mnie daje to plik o jakości znośniej do oglądania z tym, że kilka razy większy od pliku wejściowego.

   Usuń
  5. Przetestowalem. Wynik tej komendy daje pliki mkv rzczywiscie duzo wieksze niz plik wejsciowy. Dlatego kombinuje i po zmodyfikowaniu tej komendy do ffmpeg.exe -i %1 -b:v 1000000 %1.mkv otrzymalem plik ktory jest tylko o 1/4 wiekszy od wynikowego. Audio zakodowane jest do AC3 192 kbps, natomiast wideo do
   Video
   ID : 1
   Format : MPEG-4 Visual
   Format profile : Simple@L1
   Format settings, BVOP : No
   Format settings, QPel : No
   Format settings, GMC : No warppoints
   Format settings, Matrix : Default (H.263)
   Codec ID : V_MPEG4/ISO/ASP
   Codec ID/Info : Advanced Simple Profile

   Usuń
  6. MPEG-4 Visual to chyba stary poczciwy XVID/DIVX
   http://pl.wikipedia.org/wiki/MPEG-4_cz%C4%99%C5%9B%C4%87_2
   Jakie parametry dodac do tej komendy zeby plik byl zakodowany h264,ktory przy takim bitrate daje o wiele lepsza jakosc.

   Usuń
  7. MPEG-4 występuje w kilku wariantach
   MPEG-4 Advanced Simple Profile (ASP) to rzeczywiście ta sama rodzina co XVID/DIVX
   MPEG-4 Advanced Video Coding (AVC) to H264

   Niestety ta wersja ffmpeg nie ma obsługi zapisu H264, trzeba by skompilować ją jeszcze raz z dodaną biblioteką x264 którą też trzeba by skompilować na windowsa, czego nie chce mi się robić.

   Nie spodziewałem się, że ktoś będzie chciał to VP6 przekodowywać na H264, to naprawdę nie ma większego sensu VP6 jest normalnie obsługiwane przez odtwarzacze filmów, a przekodowując tylko pogarsza się jakość (nawet przy wysokim bitrate) i marnuje dużo czasu.
   Jak już bardzo chcesz mieć H264 to daj najpierw to -codec:v copy wykona się kopia w normalnym kontenerze czytanym przez wszytko (może być do wyboru avi, mkv albo mp4) a potem przekoduj sobie obraz jakimś innym programem.

   Usuń
 9. Czy został już opracowany sposób na pobieranie z vod.onet.pl?
  Już chyba tylko tego serwisu brakuje na tym blogu :)

  Odtwarzanie działa podobnie do TVNPlayer, więc chyba jakiś skrypt załatwił by sprawę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie sposób jeszcze nie jest znany, ale jest nadzieja, że niedługo go poznamy ponieważ kilka dni temu pojawił się odtwarzacz na androida.

   Potrzeba aby ktoś zainstalował to na jakiś urządzeniu z androidem, podłączył je do domowej sieci, odpalił jakiś sniffer i zobaczył skąd on te filmy ściąga i pod jakie adresy zagląda.

   Usuń
 10. I niestety nie za bardzo wiem jak odtworzyć pliki *.viv tym MPlayerem, a w sieci też jest jest to dość niespotykany problem =/

  Przydał by się jakiś tutorial w postaci filmu albo dokładniej, krok po kroku opisany tekstowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy masz problem tylko z tymi plikami czy ogólnie nie wiesz jak posłużyć się MPlayerem?

   Jeśli mam w czymś pomóc muszę wiedzieć co już próbowałeś robić, do którego miejsca doszedłeś, że nie wiesz co dalej albo w którym momencie wystąpił problem. Jeśli coś nie działa jak należy prosił bym o informacje jaka to wersja mplayera, jaki dokładnie posiadasz system, czy kompilowałeś mplayera z jakimiś niestandardowymi opcjami. Jeśli wystąpił jakiś błąd to przekopiuj dokładną treść tego komunikatu.

   Usuń
  2. Nie wiem jak posłużyć się MPlayerem :/

   Używam Windowsa 7 i był bym wdzięczny za podsunięcie mi jakiegoś linka z poradnikiem do obsługi MPlayera pod tym systemem, bo zdaje się, że instrukcja i komendy z pierwszego posta dotyczą Linuxa.

   Z chęcią pominął bym tego MPlayera, podobno pliki *.viv obsługuje też Real Player, ale niestety u mnie nie działa i nie znalazłem żadnych kodeków, wtyczek, czy czegokolwiek, by można było to uruchomić. I jest jeszcze jakiś przestarzały program, pod Windowsa 95/NT ;)

   http://en.wikipedia.org/wiki/VivoActive

   Dopuszczam też możliwość konwersji tych plików na inny format, ale na ten temat też nie znalazłem nic ciekawego, bo nikt się tym zwyczajnie nie zajmuje.

   Usuń
  3. Ten format to Vividas http://wiki.multimedia.cx/index.php?title=Vividas_VIV
   Tak się złożyło, że jedno i drugie ma na końcu viv ale odtwarzacze i tak nie rozpoznają plików po nazwie tylko po nagłówku. Realplayer tego nie otworzy, zwykły MPlayer bez specjalnie dodanej obsługi tego formatu też nie. Trzeba nałożyć łatkę i skompilować.

   Wiem, że kompilowanie czegokolwiek pod windows to masakra dlatego skorzystaj raczej z windowsowej wersji ffmpeg do prze-konwertowania pliku viv na avi albo na mkv

   W komentarzu z 1 grudnia http://miniskrypt.blogspot.com/2012/11/pobieranie-z-iplex-i-konwersja-viv-na.html?showComment=1354391230334#c7538760689185069828 masz instrukcję krok po kroku jak sobie ułatwić to zadanie, już chyba sam lepiej bym tego nie opisał.

   Jest jeszcze jedna możliwość ale na razie jeszcze nikt nie sprawdzał jak to się zachowa (jak zadziała to będzie jeszcze łatwiej). Spróbuj sobie ściągnąć graficzną nakładkę na ffmpeg ze strony http://winff.org/html_new/downloads.html (jest tam nawet wersja portable więc nie trzeba instalować) rozpakuj to i podmień plik ffmpeg.exe na ten ściągnięty ode mnie z bloga.

   Usuń
  4. O kurcze, ten sposób z komentarza z 1 grudnia działa :) Bardzo sprawnie i bezproblemowo.. wcześniej musiałem coś spartolić, a wykonanie jest banalne.

   Konwertuje błyskawicznie, średnio minutę filmu w sekundę, a nowo powstały plik .avi działa bez zarzutu, płynnie przewija i zachowuje jak normalny plik *.avi na każdym odtwarzaczu.

   Testowałem: Windows Media Player, Media Player Classic, Best Player, VLC.. Chociaż chyba nie jest ważny odtwarzacz, tylko kodek, z którego on korzysta, ale nie wiem.

   Co do tej nakładki graficznej, to niestety plików *.viv nie konwertuje, wyświetla jakiś błąd. ffmpeg.exe oczywiście podmnieniłem.

   Także rozwiązanie genialne, polecam wszystkim i pozdrawiam :)

   Usuń
 11. Witaj
  Dalbys rade zrobic skrypt do pobrania ze strony axn.pl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym było by dużo roboty, ale warte rozważenia bo był by to uniwersalny skrypt/program pomagający w pobieraniu lub nagrywaniu z różnych stron udostępniających jakieś video po rtmp

   Instrukcja jak sobie coś pobrać ze strony takiej jak tamta znajduje się na http://www.youtube.com/watch?v=8PuUnQCS7DQ
   Potrzebny sniffer (najlepiej wireshark) do wyciągnięcia adresu i program rtmpdump do zapisania strumienia na dysku.

   Poza tym wydaje mi się, że program który robi to automatycznie już istnieje, nazywa się orbitdownloader, nie wiem jak się to w praktyce zachowuje bo nigdy nie próbowałem ale jeśli działa to nie ma co pisać kolejnego programu robiącego to samo.

   Usuń
  2. Z playerami AXN radzi sobie zarówno StreamTransport jak i rtmpExplorer.

   Natomiast serwisem, który dobrze byłoby "rozpracować" w następnej kolejności jest vodeon.pl ;)

   Usuń
 12. A co jesli mam zagraniczne Ip i mi nie odtwarza na tej stronie mimo ze mam wtyczke w firefoxie i zmienia na polskie IP .
  Bo jesli na axnplayer jakis film sie odtwarza to bez problemu mozna pobrac IDM

  OdpowiedzUsuń
 13. jestem początkujący, czy ktoś mógłby zrobić filmik lub coś innego na konwersję plików viv na avi. Bardzo proszę, gdyż nie wiem jak zrobić to ze sposobem podanym 1 grudnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko będę miał trochę czasu to nagram i wrzucę na youtube

   Usuń
 14. Wielkie dzięki za filmik. Skorzystałem i wszystko jest super.
  Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów na 2013 rok.
  Wiesiek

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy ma ktoś może kodek wmv3 bo nigdzie go nie ma. Bardzo proszę o informację.

  OdpowiedzUsuń
 16. moi drodzy - ten skrypt opisany od razu na poczatku pomaranczowym linkiem: " Oto ona: iplex download z..." - to jest skrypt do Opery? dziala potem jako przycisk skryptowy? U mnie opera 11.01 i link jest calkowicie głuchy,nie reaguje. W IE także...
  Jak zaradzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno działa w operze jako zakładka, testowałem na operze 12.14 jak i operze mobile 11.50
   Pewnie da się z tego zrobić przycisk ale wiem czy nie trzeba tego jakoś dostosować, nie próbowałem się w to bawić (nie wiem czy opera nie zacznie wtedy wyświetlać pliku zamiast go zapisać).

   Wszystkie skrypty sprawdzam na aktualnych, stabilnych wersjach firefoksa, chrome i opery.

   Jeśli nie ma jakiś ważnych powodów do trzymania starej wersji przeglądarki radził bym ją zaktualizować.

   Usuń
  2. 1.
   sadzilem, ze klikajac w link otrzymam zwykly przycisk skryptowy, nie udalo sie;potem ktos na forum opery podpowiedzial przeciaganie linka na pasek narzedziowy - tez nie dzialalo; w koncu wpadlem na pomysl :) - zrobilem dokladnie tak, jak potem obejrzalem na Twoim youtube, czyli ppm i do zakladek zanldowalo sie. Udalo sie. Maly problem mam z tym, ze gdy juz jestem na stronie filmu i klikam w zakladke, to otwiera sie strona obok (karta) z zawartoscia "bazgrolkow" skryptowych i nie widac panelu typu "zapisz". Ale: od razu widac na pasku adresu adres do pliku *.viv, wiec kopiuje go i laduje do InternetDownloadManagera - sciaga film elegancko.
   Jest ok.
   2.
   a co do starszej wersji opery: zatrzymalem sie poki co na tej wersji - 11.01 - bo to ostatnia, ktora ma sensowny sdpeeddial, nie rozwala sie po likwidacji ktoregos z pol skrotu. Ale przymierzam sie juz jednak do 11.64, zdaje sie, ze ostatniej w miare ok dzialajacej wersji. O 12.xx sa kiepskie opinie na forum opery
   3.
   chyle kapelusza za strone, jest super, dobrze, ze mnie ktos tutaj naprowadzil,pewnie bede jeszcze marudzil tutaj :)
   pozdrawiam.

   Usuń
 17. (Anonimowy13 lutego 2013 19:46 - TO JA :)

  Jest problem. Jeden z filmow z iplex przepakowany w avi ma skopany dzwiek.
  Otoz podczas przepakowywania opisanym wyzej skryptem w *.bat widac, że parenascie linijek przebiegu to info o BŁĘDACH, potem juz przepakowanie idzie dobrze:

  [. .................. BŁĘDY, BŁĘDY, JAK NIŻEJ.........................]
  Error while decoding stream #0:1: Invalid data found when processing input
  [vorbis @ 01A679E0] Not a Vorbis I audio packet.
  Error while decoding stream #0:1: Invalid data found when processing input
  [vorbis @ 01A679E0] Not a Vorbis I audio packet.
  Error while decoding stream #0:1: Invalid data found when processing input
  [vorbis @ 01A679E0] Not a Vorbis I audio packet.
  Error while decoding stream #0:1: Invalid data found when processing input
  frame= 1053 fps=0.0 q=-1.0 size= 3885kB time=00:00:43.39 bitrate= 733.3kbits/
  frame= 1696 fps=1573 q=-1.0 size= 6405kB time=00:01:09.17 bitrate= 758.5kbits
  frame= 3014 fps=1910 q=-1.0 size= 10998kB time=00:02:01.80 bitrate= 739.7kbits
  frame= 4700 fps=2262 q=-1.0 size= 17137kB time=00:03:09.30 bitrate= 741.6kbits

  - efekt w avi jest taki, że dzwiek przez jakis czas - moze ok 1 min - jest max znieksztalcony, trzeszczy,plywa. Potem juz jest OK co do brzmienia, za to w calym pliku jest asynchron. Powiedzmy (powiedzmy...), że asynchron da sie zlikwidowac chocby w VDub, ale co z tym trzeszczeniem...

  Dlaczego tak kiepsko wychodzi w avi dzwiek? Co jest powodem błędów? Vorbis...?
  Mozna to opanowac?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo plik na serwerze był uszkodzony, albo program którym go ściągałeś coś zepsuł.
   Spróbuj ściągnąć jeszcze raz, jak nie pomoże znaczy, że to wina kopii na serwerze.
   Wtedy można sobie poradzić inaczej, ściągnąć film w gorszej jakości i z pliku o gorszej jakości wziąć ścieżkę audio a z tego o lepszej ścieżkę video.

   Aby skrypt ściągał pliki w gorszej jakości trzeba w nim zmienić
   document.location.href=x[0].lastChild.getAttribute('src');

   na
   document.location.href=x[0].firstChild.getAttribute('src');

   Usuń
  2. raczej plik uszkodzony, zaraz po napisaniu posta dodatk. z dwa razy sciagalem;
   zly dzwiek jest na napisach poczatkowych na szczescie tylko, zawsze mozna wymuksowac, obciac i wmuksowac co sie chce.
   a synchron - j/w napisalem: VDub.

   btw:
   czy to znaczy, że (oczywiscie) skrypt natywnie zbiera firstChild i to jest maks jakosc dostepna na serwerze iplex?

   Usuń
  3. Normalnie skrypt przekierowuje na lastChild, czyli ostatni element z listy, ten z najwyższą jakością.

   Usuń
  4. ups, pomylka moja, pytajac mialem na mysli lastchild jako najw. jakosc.OK,wszystko poki co - jasne. dzieki.

   Usuń
 18. Super skrypt. posiada może ktoś z was na iplexie abonament iplexplus ?

  OdpowiedzUsuń
 19. Robię tak jak w instrukcji i po przeciągnięciu i upuszczeniu na skrót pliku .viv nic się nie dzieje.Sprawdziłem kilka razy.Co może być przyczyną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dopisz w nowej linii na końcu pliku bat
   pause

   będziesz miał komunikat co poszło nie tak i nie zniknie od tak od razu

   Usuń
  2. Dokładnie tak jak poprzednio,po przeciągnięciu i upuszczeniu na skrót pliku z filmem viv. żadnej reakcji.

   Usuń
  3. Upewnij się czy skrót prowadzi do pliku bat a nie gdzie indziej. Sprawdź czy nazwy plików się zgadzają, windows ma funkcję ukrywania końcówek (rozszerzeń) nazw plików wyłącz tą funkcję aby widzieć kompletne nazwy.

   Usuń
  4. zawartość katalogu to ffmpeg.exe oraz plik o nazwie katalog.bat.txt

   Usuń
  5. powinno być samo .bat bez tego .txt

   Usuń
  6. Jak tworzyłem katalog to plikowi tekstowemu nadałem nazwę bez txt ale taka nazwa się sama wyświetla

   Usuń
  7. Niestety windows lubi robić różne niespodzianki.

   Zmień nazwę, utwórz nowy skrót do pliku z nową nazwą i powinno działać.

   Usuń
 20. Już to zrobiłem nic nie pomaga,mam pytanie czy to jest prawidłowo gdy chce otworzyć ffmpeg to wyskakuje ekran poleceń DOS i zaraz ginie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak prawidłowo, jak uruchamiasz bez parametrów to wyświetla instrukcję obsługi i się wyłącza.

   Usuń
 21. No cóż,chciałem podziękować za poświęcony czas,może kiedyś w przyszłości uda mi się zapisać pliki viv w avi,na razie nie mam pojęcia co jest nie tak,gdyż kilkakrotnie sprawdzałem z instrukcją na filmie.
  Pozdrawiam Artur

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj przetestowałem instrukcje na innym laptopie(Windows 7,procesor i-core5,RAM 4GB,Dysk 500G,gdyż wczoraj pracowałem na starym XP-SP3 z 1G RAM-u,,to samo ,nic się nie dzieje.Próbowałem na kilku filmach z I-plex,zawsze to samo,brak reakcji.Miałbym prośbę o przetestowanie w wolnej chwili tej metody,niemożliwe że coś robię źle,jest tak dobrze pokazana.Pozdrawiam.Artur

   Usuń
  2. Przecież napisałem co jest źle.

   Nazwa pliku musi się kończyć na .bat nie może być tam żadnego dodanego .txt jeśli notatnik sam dodaje jakieś txt na końcu, to musisz potem zmienić tą nazwę.

   Jeśli nie wiesz jak to zrobić to ściągnij gotowy plik z pod adresu
   http://www.voila.pl/190/qgrlz/?1
   i zapisz w tym samym miejscu co ffmpeg.exe
   bo już nie wiem jak mam inaczej tłumaczyć.

   Usuń
  3. Po ściągnięciu pliku konwertera konwersja powiodła się,na razie odtwarza tylko Media player classic sam dźwięk,ale sądzę,że brakuje jakiegoś kodeka video,poszukam.Bardzo dziękuję za pomoc.Artur

   Usuń
  4. Jeśli chcesz oglądać w media player to potrzebujesz kodeka vp6

   Usuń
 22. w jaki sposob można sciagac filmy z vimeo.com? (tak nawiasem: mam opere, mam do niej plugin savefrom.net - nie dziala)
  Jest jakis sprytny sposob na vimeo.com? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem najwygodniejszy sposób na vimeo, youtube, dailymotion i jeszcze całą masę innych stron ogólnego przeznaczenia to zainstalować sobie jdownloader.

   Jeden program a ściąga ze wszystkiego, trzeba mu tylko dać linka do strony z filmem, w niektórych przypadkach nawet można dać mu linka do playlisty to ściągnie całą zawartość. Potrafi pobierać w kilku sesjach na raz dzięki czemu można ściągać z maksymalną prędkością łącza.

   Usuń
  2. mam jdowloadera.
   1.
   film na vimeo jest na koncie do ktorego wchodze podajac haslo, klikam i ogladam film, i wowczas widze adres w pasku adresu przegladarki:
   http://vimeo.com/42795267
   ten adres wklepuje do jdownloadera, a ten pracuje pracuje... i podaje info, ze to video jest priv i nie do ogladania. I tyle piesni.

   2.
   a tutaj: http://smssugarman.com/movie.htm
   - jdowloader w ogole nie wyczaja filmu.
   Co prawda udalo mi sie dragonem opery podejrzec adres i sciagnalem film (kiepska okrutnie jakosc, ale jest), lecz dobrze by bylo gdyby zrobil to jdownloader.

   wiec poki co - jdownloader zawodzi na powyzszych dwoch adresach.

   Usuń
  3. W takich bardzo nietypowych sytuacjach gdy automat nie zadziała trzeba sobie radzić ręcznie.
   Przed uruchomieniem oglądania filmu na stronie nacisnąć
   w operze i chrome ctrl+shift+i a następnie wybrać zakładkę sieć
   w firefoksie ctrl+shift+k

   Gdy już mamy otwartą konsolę przeglądarki, uruchomić odtwarzanie na stronie, w konsoli pojawi się adres z pod którego można pobrać film. Najlepiej kliknąć go prawym i wybrać otwórz.

   Usuń
  4. Ale wlasnie o metodzie Dragon pisalem wyzej: że z http://smssugarman.com/movie.htm udalo mi sie Dragonem - czyli metoda ktora podpowiadasz,w zakladce "siec" - podejrzec na ktorejs pozycji sciezke do pliku i sciagnalem downloaderem.
   Natomiast na vimeo nic w Dragonie nie widze interesujacego.
   Co wiecej: pod filmem jest link "download",ale po "klik" daje info "No links were found", widocznie jest autorsko zablokowane sciaganie ta banalna metoda, co nie znaczy (?), ze Dragon nie powinien ujawnic sciezki do pliku video...
   robie dokladnie tak: wchodze na strone (przez haslo), film stoi w miejscu, odpalam Dragona, daje Start filmowi, faktycznie pozycji w Dragonie jest wiecej - ale, jak napisalem, nic interesujacego dla dowload...

   Usuń
  5. Opera niestety ma tą wadę, że przeładowuje stronę po otwarciu tej swojej konsoli i czasem może się w tym pogubić.

   Firefox tak nie robi dlatego link do pliku pobranego po http pokazuje się zawsze no i jest to dużo bardziej przejrzyste bo masz tam tylko linki które zostały wczytane po otwarciu konsoli (czyli tylko to co się wczytuje po naciśnięciu play) a nie wszytko co jest na stronie.

   Spróbuj ściągnąć firefoksem.

   Usuń
  6. jeszcze sprobuje w operze 11.64. Bo u mnie - z pewnych powodow - ciagle 11.01... Poogladam precyzyjnie w nowszej operze, co pokazuje dragon w "siec".

   Oczywiscie zobacze w ff. Nie uzywam,to sobie sciagne jakiegos portable.

   a tak nawiasem:
   czy te wszystkie metody przechwytu video tutaj opisywane - na rozne portale - to wlasciwie moga byc zastapione... niezawodnym ff?
   czy raczej nie, bo i ff, i opera (na przyklad 11.64,albo w ogole najnowsza) sa tylko jedna z metod?

   Usuń
  7. Metoda z konsolą w ff nie zadziała w przypadku stron wykorzystujących rtmp zamiast http - na nie jest osobny sposób też stosunkowo uniwersalny, opisywałem go na blogu przy okazji filmboxlive.

   Spore problemy pojawią się w przypadku silverlightów które wysyłają tysiące albo i miliony żądań, poza tym działają pod tylko jednym systemem - tam skrypt się przydaje bo pobiera materiał w całości i działa na każdym systemie.

   Usuń
  8. Witam. Na Ubuntu 12.04 64 bit używam do ściągania z YT,Dailymotion itp. uzywam wtyczki do firefoxa flashgot ( nie mylić z flashgetem), w konfiguracji jako domyślny menadżer pobierania ustawiam: wget.
   Pozdrawiam

   Usuń
 23. 1.
  ja mam sciagnac film z konta z haslem na vimeo.com, ale np. tutaj na glownej www jest jakis filmik na dzien dobry --> www.vimeo.com
  Pytanie: JAK stwierdzic, czy na vimeo jest rtmp czy http?

  2.
  tak btw: na tej glownej www, bez konta/hasla takze plugin do opery savefrom.net nie dziala...

  3.
  najpierw wiec musze wiedziec co jest na vimeo.com, rtmp/http, zeby probowac,badz nie z ff (w weekend powalcze tez z opera nowsza)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. odtwarzacz z vimeo pobiera filmy normalnie po http
   A w ogólnym przypadku jak rozpoznać - zobaczyć na jakich portach nawiązywane są połączenia, jeśli w użyciu jest port 1935 to jest to rtmp. Ale to się stosunkowo rzadko zdarza bo ten protokół jest zaprojektowany głównie do transmisji na żywo a nie do odtwarzania nagranych filmów, dlatego większość stron przesyła filmy po http.

   2. a kto kazał używać tego pluginu? Lepiej przez link z konsoli i to najlepiej w firefoksie a nie w operze. A jak chcesz mieć wygodniej to możesz skorzystać z jdownloadera (z tym, że jak zauważyłeś jdownloader nie radzi sobie z hasłami).

   Usuń
 24. Witam.
  Wszystko super tylko co zrobić jeśli film ma dwie ścieżki dźwiękowe? Przykładowo film ma do wyboru napisy i lektora - ja chcę wersję bez lektora ale skrypt pobiera mi wersję z jedną ścieżką audio z lektorem.
  Może jakaś drobna modyfikacja skryptu, żeby pobierało wszystkie ścieżki. Bardzo proszę

  OdpowiedzUsuń
 25. a ja mam problem wlasnie z płatnym iplexem (tym za 9,9zl miesiecznie), tamte filmy leżą chyba w innym miejscu i po kliknieciu na skrypt nic sie nie dzieje :/

  OdpowiedzUsuń
 26. I wie ktoś jak ściągać filmy z iplex plus ?

  OdpowiedzUsuń
 27. Skrypt był SUPER , konwerter skuteczny .....DZIĘKI STOKROTNE !!
  Wszystko ma swój koniec niestety. Strona IPLEX została przebudowana, (wyraźna utrata funkcjonalności i wygody dla odwiedzających - brak chociażby szybkich
  opisów)
  Pozostaje wiara w takich SPECÓW przez duże S , że znowu coś wymyślą :>))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, to nie są tylko zmiany interfejsu. Zmienił się zupełnie odtwarzacz i same filmy na serwerze. Tak, że trzeba by zrobić wszystko od nowa.

   Pewnie kiedyś się za to zabiorę ale lista życzeń jest długa a ostatnio nie mam za wiele czasu tak że iplex na razie będzie musiał poczekać.

   Usuń
  2. Aż z ciekawości zabrałem się za reverse'owanie tego. Skubańcy wysyłają JSON-a, w którym wysyłają playlistę dla Flowplayera. Ale po dobraniu się do playlisty i wrzuceniu linka do wgeta... normalnie pobiera. Czyli jest nadzieja. :D

   Usuń
  3. Meh. Samo pobranie jest banalne, adres dla filmu http://www.iplex.pl/filmy/wojna-polsko-ruska%2C889 to http://cdn.iplex.pl/iplex3/media/movies/89/889/files/889_output_wv_sd_profile_native.wvm (i z moich małych testów wynika, że ma on chyba zawsze analogiczną formę). Pobieranie nie jest w żaden sposób zabezpieczone, leci z pełną prędkością. Tylko co z tego, skoro plik jest zabezpieczony DRM-em UltraViolet/Wivedine...

   Usuń
  4. Cóż. Pobieranie potwierdzone, ale niestety nic to nam nie da. Jeśli ktoś znajdzie sposób na obejście tych zabezpieczeń (Wivedine), to niech da znać, ja nic nie znalazłem. Dopiero po tym napisanie samego downloadera czy skryptozakładki (które byłoby trywialne) miałoby jakikolwiek sens...

   Usuń
  5. MPlayer i VLC odtwarzają ten plik a przynajmniej jego początek więc nie wygląda na to aby był zaszyfrowany, jakieś są wplecione dodatkowe dane przez które po kilku sekundach odtwarzacz się gubi ale to nie wygląda na problem szczególnie trudny do rozwiązania.

   Usuń
 28. Przypinam sie do prośby o kolejny sposób odezwij się czy myślisz już nad czymś nowym

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam,

  tak na 1 rzut oka wyglada że na szczescie pobiera plik po http:

  IPTraf
  TCP Connections (Source Host:Port) Packets Bytes Flags Iface
  xxxx.internetdsl.tpnet.pl:54538 = 7694 310250 --A- eth1
  8.27.138.126:80 = 15223 22830622 --A- eth1

  player jest napisany we Flash`u i najprawdopodobniej pobiera parametr z odpalanej strony:
  http://www.iplex.pl/filmy/upadek-gubernatora%2C7700#player
  tu konkretnie chyba to: "2C7700"

  ale co dalej i skąd to pobiera:
  8.27.138.126 = USA -> Kansas -> Wichita

  tam jest może tylko hosting plików

  pozdrawiam Krystian

  OdpowiedzUsuń
 30. Mam problem z tą skryptozakładką pod Chrome, powiedz mi, czy przeglądarkę uruchomić z przełącznikiem --no-referrers, czy bez, a w ogóle, gdy klikam na iplex download to się nic nie dzieje. Pod Fierefoxem nie mogę odtworzyć żadnego filmu z iplex ponieważ cały czas woła o zainstalowanie wtyczki, mimo, że jest na zainstalowana.
  Jakiś sugestie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety po ostatnich zmianach na stronie iplex zakładka już nie działa. Zmienili odtwarzacz na zupełnie inny.

   Usuń
 31. Mam nadzieję, że sobie za jakiś czas z tym problemem poradzisz.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 32. Marku - iplex.pl & ipla.pl....

  1.
  jak to teraz jest z iplex.pl? nadal nie ma sprytnego pomyslu na download? bo rozumiem/widze, ze metoda swietna z przeszlosci "viv --> avi" nie jest aktualna...

  2.
  no i jeszcze ipla.pl - czy jest jakas metoda na download na dysk filmow? bowiem klopoty u mnie takie:

  sa na ipla darmowe ogladania --> http://www.ipla.tv/Film/5001164-Za-darmo i chociaz doslownie WSZYSTKO mam w operze 12.17 odblokowane (nawet systemowy hosts wylaczony), to dostaje przy probie obejrzenia (że nie wspomne o download) darmochy daje taki komunikat --> http://i.imgur.com/hGDAQvm.png
  Nie wiem o co chodzi... To znaczy wiem,ale info jakby bez sensu,skoro juz nie pozostalo do odblokowania,zaden skrypt,zaden soft.

  Odpalam wiec na ipla dla odmiany firefoxa, film oglada sie normalnie, odzywa sie IDM i moge sciagnac film. Max dlugi film, jest w FLV, ma ok 350 MB, kompresja maksymalna jak widac.
  Tylko, że... nie mozna go w niczym obejrzec, bowiem --> MEDIAINFO: FLV encryptor / hinter
  I wszystko jasne.
  Dlaczego oni to szyfrują...?

  Zapewne - jesli w ogole jest jakas metoda - to filmy sciagane z ipla sa kiepskiej jakosci.
  Ale jednak pytam: czy jest jakas metoda na download z ipla?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak btw:
   poza tym na iplex chca plugin Widevine,ale nie jest chyba dla opery 12.17...

   Usuń
  2. Nie wszystkie filmy da się pobrać i obejrzeć (większość niestety jest płatna i szyfrowana). Do pobrania filmów możesz wykorzystać skrypt mipla.py
   Polecenie
   ./mipla.py 5001164
   Wyświetli listę filmów które da się pobrać. 5001164 oznacza kategorię "za darmo".

   Możesz też spróbować nowej skryptozakładki do ipli którą napisałem 2 dni temu. Ona wyświetli informację o każdym filmie, ale jak będzie tam napisane że film ma drm to nie masz co go pobierać.

   Usuń
  3. 1.
   rozumiem,ze iplex poki co pozamiatany...

   2.
   a co do "[...] Nie wszystkie filmy da się pobrać i obejrzeć (większość niestety jest płatna i szyfrowana [..]" - o ipla piszesz,tak?

   czytam tutaj http://miniskrypt.blogspot.com/2012/09/inny-sposob-na-pobieranie-filmow-z-ipla.html
   - i nie za bardzo czuje.
   a/ Polecenie ./mipla.py 5001164
   albo
   b/ spróbować nowej skryptozakładki do ipli którą napisałem 2 dni temu

   - zdaje sie, ze linux? python do tego zainstalowany? do licha, robi sie tłum pytań typu JAK.
   No wlasnie - jak?

   Usuń
  4. Tak o ipla.
   Pod adresem który podałeś są skryptozakładki (stara i nowa) mipla jest na http://miniskrypt.blogspot.com/2014/04/ipla-multi-downloader.html
   Skrypt działa pod każdym systemem. Pod linuksem wiele rzeczy można zrobić szybciej i łatwiej ale jeśli nie miałeś z nim styczności to lepiej korzystaj z systemu który znasz i który potrafisz obsługiwać.
   mipla napisana jest w pythonie więc do uruchomienia python jest niezbędny, najlepiej zainstalować wersję 2.7

   Usuń
  5. pomocuje sie, ale chyba tylko cwiczebnie, bo nagle rzucilem dokladniejszym okiem na ipla i ... tam kurcze nic nie ma :) straszna nedza za free. (tak btw: ten myk z ENTER nadal dziala)

   iplex za to byl/jest fajny do download, bo repertuarowo jest za free calkiem calkiem..
   No, ale download tajemnicą....

   Usuń
 33. Ablablalabla co to za chaotyczny bełkot.
  Z ipli da się ściągać tylko tego co się ściągnie nie da się oglądać ani konwertować bo jak pokazuje mediainfo: "Znakująca aplikacja : FLV encryptor / hinter"
  Ponieważ da się oglądać wideo na stronie internetowej to player na tej stronie ma dekryptor = dekryptor istnieje.
  Krótkie pytanie:
  Czy jest jakiś skrypt potrafiący przekonwertować ściągnięty flv do wersji standardowej oglądalnej pod mediaplayerem lub vlcplayerem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest. tylko ciotka Google i find...

   Usuń
 34. Chcę pobrać film https://player.vimeo.com/video/230833277 i nie mogę tego zrobić?
  Jak to mogę sciągnąć?

  OdpowiedzUsuń