Szukaj na blogu

Uniwersalny sposób na filmboxlive i inne serwisy korzystające z rtmp

W komentarzach pojawiały się pytania o różne strony z filmami, serialami i telewizją internetową, między innymi: filmboxlive  axn.pl weeb.tv

Odtwarzacze na tych stronach działają w oparciu o protokół rtmp a to oznacza, że można sobie przy pomocy programu rtmpdump ściągać/nagrywać to co te strony udostępniają.

Przedstawię najbardziej podstawowy sposób jak się to robi, przy pomocy samego rtmpdump i rtmpsrv bez żadnych nakładek:


Zaczynamy od przekierowania sobie połączeń z portem 1935 tak aby zamiast na serwer trafiały z powrotem do nas, w tym celu wydajemy polecenie:

sudo iptables -t nat -A OUTPUT -p tcp --dport 1935 -j REDIRECT

A teraz uruchamiamy własny serwer który powie nam co się z nim łączy, służy do tego program rtmpsrv, polecenie:

rtmpsrv

Serwer czeka i nasłuchuje, a my w tym czasie uruchamiamy przeglądarkę idziemy na stronę i próbujemy włączyć film. Odtwarzanie się nie rozpocznie ale rtmpsrv napisze nam coś podobnego do tego:

rtmpdump -r "rtmp://cp115518.edgefcs.net:1935/ondemand" -a "ondemand" -f "LNX 11,2,202,261" -W "http://cdn7.unicornapp.com/customer/nexeven/swf/UnicornOSMFPlayer-1.3.swf" -p "http://pl.filmboxlive.com" -y "mp4:flash/o2/9a48dc3b-f49b-4d69-88e2-8bff2784d44b/3a41c6e4-93a3-4108-8995-64ffca7b9106/24/5218975f-c99c-40c6-bf12-797f3fbe5030-1.mp4" -o 5218975f-c99c-40c6-bf12-797f3fbe5030-1.flv

Zapamiętujemy to i przy pomocy ctrl+c wyłączamy rtmpserv a następnie poleceniami

sudo iptables -t nat -F
sudo iptables -t nat -X

pozbywamy się przekierowania które przeszkadzało by nam w ściągnięciu pliku.

Gdy już nam nic nie przeszkadza wykonujemy to zapamiętane polecenie jakie podpowiedział nam rtmpserv - spowoduje to ściągnięcie filmu albo rozpoczęcie nagrywania programu telewizyjnego.

Jeśli ktoś chce mieć wygodniej może sobie zrobić z tych poleceń skrypt, ale ja nie widzę takiej potrzeby.

Użytkowników windowsa zapewne ucieszy to, że jest chyba z 10 różnych graficznych nakładek na rtmpdump i rtmpsrv więc nie muszą wydawać żadnych poleceń. Mogą sobie zainstalować na przykład RTMPexplorer i wyklikać wszystko za pomocą myszy.

A co do samego filmboxlive to ciekawa sprawa, niby piszą coś o jakiś opłatach za niewygodne oglądanie filmów w przeglądarce ale pozwalają pobierać pełne filmy za darmo aby sobie można było obejrzeć w jakimś lepszym odtwarzaczu.

Zaobserwowałem jeszcze jedną dziwną rzecz odnośnie tej strony, jeśli ktoś ma zbyt szybkie łącze to może mu zrywać połączenia (podejrzewam, że próbują się w ten sposób bronić przed przeciążeniem serwera albo łącza na którym serwer stoi). Gdyby tak się działo najlepiej samodzielnie ograniczyć sobie prędkość pobierania do 200kB/s (najwygodniej za pomocą prościutkiego programu trickle).

46 komentarzy:

 1. Wielkie dzieki :) Przydalby sie jeszcze jakis sposob na vod.onet.pl bo jest tam sporo ciekawych rzeczy ktore moznaby poogladac.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety RTMPexplorer nie działa z weeb.tv :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat w weeb.tv jak nie idzie wyciągnąć adresu strumienia ze strony to można go wyciągnąć z XBMC

   Właśnie sprawdziłem nową wersję XBMC i nawet sama potrafi odpalić rtmpdump w celu nagrywania weeb.tv tylko trzeba ścieżkę ustawić.

   Usuń
  2. OK.. a więc na Windowsie odpalam weeb.tv przez XBMC.

   W pliku xbmc.log otrzymuję na przykład taką ścieżkę:
   rtmp://46.105.113.16/live/66/live

   Cały wpis:
   06:45:40 T:2600 NOTICE: #Im playing :: rtmp://46.105.113.16/live/66/live swfUrl=064509A33f3543e292de pageUrl=token live=true

   Co mam dalej robić, żeby oglądać bez limitu?

   Twórcy strony dla darmowych wyznaczyli 100MB limitu transferu po czym transmisja zostaje przerwana i trzeba odczekać 30 minut (albo zmienić IP).

   Usuń
  3. Dodam jeszcze, że nie uruchomię tej ścieżki programem VLC, ani RTMPexplorerem, który zachowuje się jak normalna przeglądarka.

   Usuń
  4. Jeśli masz adres to od razu rtmpdump ten adres (explorer jest potrzebny gdy się nie zna adresu), zresztą nie musisz wpisywać poleceń ręcznie.

   Wchodzisz w tym XBMC w ustawienia > wtyczki > Telewizja Polska > Ustaw
   Klikasz zakładkę Ogólne i tam podajesz ścieżkę do rtmp oraz gdzie mają być zapisywane pliki z nagraniami
   potem klikasz zakładkę Weeb TV podajesz swój login, hasło i zaznaczasz włącz pytanie o nagrywanie.

   I to nie jest strona darmowa tak jak reszta stron o których tu była mowa, aby nagrywać bez limitu z weeb.tv trzeba zapłacić.

   Usuń
 3. Szukam takiego skryptu, który zadziała z Netflixem i HBO GO. Oba działają w oparciu o Silverlight. Da sie coś z tym zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to działa na tabletach z androidem albo na telewizorach z linuksem (chwalą się, że niby działa) to prawdopodobnie da się skrypt napisać.
   Pozostaje tylko kwestia kogoś kto podpatrzy jak to działa.
   Niestety są to w całości płatne usługi i dodatkowo ograniczone tylko do jakiś sieci, więc szanse, że komuś by się chciało tym bawić są niewielkie.

   Usuń
  2. Nie są w całości płatne. Są też odkodowane odcinki niektórych seriali (np serial BEZ TAJEMNIC - pierwsze 5. odcinków za darmo) więc można podejrzeć jak to działa .

   Usuń
 4. Witam
  Czy jest jakiś sposób aby wykonać te polecenia tj:
  sudo iptables -t nat -A OUTPUT -p tcp --dport 1935 -j REDIRECT pod Windows Xp?
  tzn,przy pomocy komend np.Dos w konsoli wiersza poleceń?? tak aby nie trzeba było instalować jakiś skomplikowanych programów.

  Pytam bo mnie dość często (choć nie zawsze)jak chce pobrać jakiś strumień przy pomocy polecenia rtmpdump -r "rtmp://host/dir/file.flv" -o filename.flv
  wypisuje Closing connection: NetStream.Play.StreamNotFound i nic więcej nie mogę zdziałać :(

  Z góry dzięki za odpowiedź.
  Mario

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety windows nie ma iptables ani żadnego sensownego zamiennika.

   Usuń
 5. Podzielę się z wami że znalazłem "rozwiązanie" na pojawiający się komunikat:
  "closing connection: NetStream.Play.StreamNotFound" trzeba dodać parametr -v:
  tj. rtmpdump -v -r "rtmp://host/dir/file.flv" -o filename.flv i zaczyna wtedy zasysać. Niestety pojawił się teraz problem z fonią bo raz się zapisuje tak że można odtworzyć plik np.w MPC innym razem odtwarza się w tym programie tylko sam obraz, a razem z fonią ten sam plik można uruchomić tylko np.w FlvRecorder. Może spotkaliście się z takim problemem odnośnie dźwięku? i wiecie może np. jakimi "parametrami" rtmpdump można temu zaradzić???

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy można zassać jakoś materiał ze strony (typu):

  http://www.radiozet.pl/Programy/7-Dzien-Tygodnia/Blog/7-Dzien-Tygodnia-10.03.2013

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat tamtej stronie jest wyjątkowo łatwo. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na coś co wygląda jak play i dać kopiuj adres odnośnika - a potem ściągnąć sobie zawartość tego odnośnika.

   Ale nie na każdej stronie jest aż tak fajnie, zazwyczaj aby coś ściągnąć trzeba iść na stronę na której się to znajduje (najlepiej firefoksem), potem nacisnąć ctrl+shift+k (otworzy się konsola) i dopiero włączyć odtwarzanie, wtedy link powinien pojawić się w konsoli.

   Usuń
 7. Marku, odnośnie twojej pierwszej propozycji tj."kliknięcia prawym przyciskiem na coś co wygląda jak play" - to pobiera się tylko audio a mnie chodziło (czego dokładnie nie sprecyzowałem /mój błąd/) zapis video (audio+video).

  Sposób z ctrl+shift+k i włączenie odtwarzania powoduje wyświetlanie się w konsoli multum linków (pojawiających się co chwilę w trakcie odtwarzania) :( tak jak by materiał składał się z dziesiątków części, tak, że nadal nie wiem jak tego "typu" ustrojstwo można by sobie zgrać :(
  Może znasz jeszcze jakiś działający sposób?

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ciągnie mi z Weeb.tv:
  ERROR: RTMP_HashSWF: couldn't contact swfurl 8527039 (HTTP error -1)
  ERROR: Closing connection: NetStream.Play.StreamNotFound

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś wspomniał, żeby dopisać "-v" i rzeczywiście wtedy zaczyna ciągnąć, jednak rwie połączenie po 5 sekundach ;(

   Usuń
 9. A te polecenie sudo iptables -t nat -A OUTPUT -p tcp --dport 1935 -j REDIRECT to do jakiego programu wpisujemy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest do programu iptables a wpisujemy w terminalu tam gdzie się wszystkie polecenia wpisuje.

   Usuń
 10. Witam .Jeśli chodzi o filmboxlive to wystarczy do ściągania IDM.

  OdpowiedzUsuń
 11. Cześć a jak ściągnąć takie pliki, znalazłem przykładowy plik http://www.youtube.com/watch?v=5jQVf-Z9yFg bo widzę że tego nic nie ściąga, a nieraz na YT są jakieś mecze czy filmy właśnie tak wstawione w HD, których nie można niczym ściągnąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. albo ten jakby Ci było mało http://www.youtube.com/watch?v=2trf7P2H_1M

   Usuń
  2. Akurat te są jakieś dziwne, przeglądarka w ogóle mi ich nie chce odtwarzać, pisze że nieobsługiwany format.

   Usuń
  3. Czyli to Cię zaskoczyło, a już myślałem że nic cię nie zagnie w tych tematach :) bo ten sposób z dzisiejszego nowego tematu na stronie też oczywiście nie działa. Cholera wie jak ten koleś to uploaduje, nie dość że są różne jakości to też język można w tym pliku zmieniać.

   Usuń
 12. Witam
  AXN zmienił playera i niestety nie da rady ściągać tak jak do tej pory Internet Download Managerem. Coprawda można przez XBMC, ale są bardzo kiepskiej jakości.
  Czy jest jakaś możliwość coby ściągać bezpośrednio ze strony??


  P.S. na YouTube wystarczy IDM

  OdpowiedzUsuń
 13. Tez mam problem z pobieraniem z axn-ów po ich ostatnich zmianach ,przydałoby się jakieś lekarstwo na to :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy to wciąż działa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sposób jest uniwersalny i dotyczy wielu stron korzystających z rtmp, ale nie sprawdzam zbyt często czy strony które wymieniłem w momencie pisania poradnika posta nadal działają i nadal korzystają z rtmp.

   Usuń
  2. Czy jest jakiś sposób, żeby zmienić domyślny port w RTMPSRV? Coraz więcej stron zmienia go, np. na 443.

   Usuń
 15. ja nie wiem ale dla mnie to jest czarna magia - nie dało by się na YouTube wrzucić filmu instruktażowego? Wiem, że dla informatyka to co opisałeś jest bułeczką z masłem ale dla mnie kompletnie nie zrozumiałe.. niby próbuje step by step ale nie idzie...
  Czasami czytanie ze zrozumieniem myśli kogoś nie jest proste.

  OdpowiedzUsuń
 16. mozna pobierac z redtube?

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy udało się może już komuś z was znaleźć sposób/program na pobranie zapisu video ze strony: http://www.radiozet.pl/Programy/7-Dzien-Tygodnia ???

  OdpowiedzUsuń
 18. http://www.filmboxlive.com/pl

  Czy da się oglądać filmy z tej strony , może jakiś skrypt by Pan zrobił ?

  OdpowiedzUsuń
 19. Panie Marku gdzie wpisuje polecenie sudo iptables -t nat -A OUTPUT -p tcp --dport 1935 -j REDIRECT ?

  wpisałem to w rtmpsrv.exe ale dostalem komunikat invalid command

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw trzeba przekierować port na firewallu a dopiero potem uruchamiać rtmpsrv

   Podałem gotowe polecenie do wykonania tego przekierowania ale jeśli nigdy nie korzystałeś z firewalla to może warto by się zapoznać z
   http://pl.wikibooks.org/wiki/Sieci_w_Linuksie/Netfilter/iptables

   Usuń
 20. A czy ktoś wie jak działa iitv premium? W jakiś sposób ukrywają bezpośredni link do pliku?

  OdpowiedzUsuń
 21. a mi wyskakuje tak

  sudo iptables -t nat -A OUTPUT -p tcp --dport 1935 -j REDIRECT
  'sudo' is not recognized as an internal or external command,
  operable program or batch file.

  i nie działa

  OdpowiedzUsuń
 22. KTO MI POMOZE SCAGNAC TEN WYWIAD BARDZO PROSZE WAS O PODANIE LINKA DO SCAGNIECIA

  http://playpuls.pl/krecimy-z-gwiazdami/vod/boys

  BARDZO MI ZALZEY ZGÓRY DZIEKUJE

  OdpowiedzUsuń
 23. Panie Marku czy można jakoś pobrać film z tej strony :

  http://www.wolfsonarchives.info/view/?id=28489&accession=B01151&status=DIGITIZED&wc_no=B01151&search_term=miami%20vice&fileid=B01151.mp4

  Dziekuję za pomoc!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest strumień hls adres playlisty można zgadnąć po adresie strony
   http://wowza01.mdc.edu:1935/streaming/mp4:B01151.mp4/playlist.m3u8
   albo podpatrzeć w tamperdata
   Do pobrania najlepiej wykorzystać ffmpeg
   Tak jak samo jak w przypadku eski http://miniskrypt.blogspot.com/2014/08/jak-zapisac-filmy-z-vod-eska-go.html

   Usuń
 24. Sciągnalem ffmpeg z tej strony: http://www.videohelp.com/software/ffmpeg

  wypakowalem na dysku, ale gdy w wierszu polecen wpisuje polecenie:

  ffmpeg -i http://wowza01.mdc.edu:1935/streaming/mp4:B01151.mp4/playlist.m3u8 -vcodec copy -acodec copy plik.mp4 dostaje komunikat, ze nazwa nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnetrzne lub zewnetrzne. Prosze o pomoc

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy można jakoś nagrywać programy ze strony http://www.telewizjada.net/ ?

  Dziękuję za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 26. Chcę pobrać http://www.nick.com.pl/seriale/474-spongebob-kanciastoporty/wideo/17406-twoje-moje-i-moje-oszczedny-krab.
  Po pierwsze rtmpdump nie działa : gdy go włączam, od razu się wyłącza
  Po drugie jak wpisuję te polecenia, to sprawdza mi pojedyncze literki i robi z tego spam i dodaje napis "ignoring". Nic nie wyszło ;/

  OdpowiedzUsuń
 27. Pobieram i miałem taki wynik :
  Download may be incomplete (downloaded about 99.30%), try resuming
  WARNING: HandleInvoke, Sanity failed. no string method in invoke packet
  Czy ktoś mi pomoże? Ja nie wiem w ogóle, o co w tym chodzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie pobrało się ok, ostrzeżenie mówi tylko o tym aby sprawdzić czy nie brakuje końcówki filmu. Ewentualnie może brakować ostatnich kilkunastu sekund - co zwykle i tak nie powinno mieć znaczenia bo filmy mają na końcu napisy.

   Usuń