Szukaj na blogu

Kilka sztuczek na youtube

Na specjalną prośbę z komentarzy podaję tutaj skryptozakłądkę do youtuba, aby każdy mógł ją łatwo znaleźć

youtube downloader (savemedia)
youtube downloader (keepvid)

Wyjątkowo nie są to skryptozakładki mojego autorstwa, pochodzą one ze stron savemedia.com i keepvid.com ale jak już ktoś coś takiego zrobił i działa, to nie widzę sensu w robieniu drugi raz czegoś podobnego.

Nieco inne ale równie ciekawe wyjście to zastosowanie YouTubeCenter jest to userscript który dodaje pod filmem menu z listą linków do pobrania. Przy okazji pozwala kontrolować działanie samego odtwarzacza (można np włączyć buforowanie z wyprzedzeniem).

Są to wszytko rozwiązania przydatne w sytuacji gdy chcemy szybko pobrać jeden filmik.

Gdyby ktoś chciał pobrać więcej to wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z programu JDownloader potrafi on na przykład po podaniu jednego linku automatycznie pobierać całe playlisty.

Zarówno zakładka jak i JDownloader nie zadziałają w sytuacji gdy chce się nagrać strumień transmitowany na żywo, w takim przypadku należy postępować zgodnie z opisem jaki jest w tym poście.


Jeszcze uwaga co do jakości muzyki, bo też ktoś poruszył ten temat. MP3ki z youtube mają bardzo słabą jakość, ale z youtube można też pobierać muzykę całkiem niezłej jakości, nie będzie to .mp3 tylko .ogg (vorbis).


Aby taki plik .ogg zdobyć pobieramy najpierw plik .webm i to najlepiej w wysokiej rozdzielczości, bo filmy/teledyski HD mają też wyższy bitrate ścieżki audio.
Gdy już mamy plik .webm to za pomocą narzędzia mkvextract (z pakietu mkvtoolnix) można wyciągnąć z niego ścieżkę audio i zapisać ją w kontenerze .ogg (bez konwersji na inny format i bez ponownej stratnej kompresji).
Można to zrobić na kilka sposobów, ja korzystam po prostu z polecenia:

mkvextract tracks plik.webm 2:plik.ogg

lub gdy mam więcej niż jeden plik

for w in *.webm; do mkvextract tracks "$w" 2:"`basename "$w" ".webm"`.ogg"; done

Takie proste pętle powłoki oszczędzają masy zabawy z konwertowaniem wielu plików, polecam zrobić sobie z tego alias albo zapisać jako skrypt

A jeśli ktoś nie lubi powłoki to może zainstalować dodatkowe GUI do narzędzi mkvtoolnix (powinno być w repozytoriach większości dystrybucji, można też pobrać z tej strony, jest tam również wersja pod windows). 


Oczywiście muzyka będzie dobrej jakości, pod warunkiem, że była dobrej jakości zanim jeszcze została wgrana na youtube.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że oglądając youtube tak naprawdę oglądamy pliki .mkv (ze zmienioną nazwą na .webm) i że wyciągnięcie z tego ścieżki audio i zapisanie jako .ogg nie trwa nawet sekundy.

23 komentarze:

 1. WebM bazuje na Matrosce ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też prawda ale "In 2010, it was announced that the WebM audio/video format would be based on a profile of the Matroska container format together with VP8 video and Vorbis audio." (Wikipedia) Pozdrowienia i podziękowania dla autora bloga

   Usuń
 2. Różnorodność jakości na YouTube: http://en.wikipedia.org/wiki/YouTube#Quality_and_codecs

  OdpowiedzUsuń
 3. Kto mi wytłumaczy, dlaczego tego: http://www.youtube.com/watch?v=q5f4QZQrRC4
  nie da się pobrać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też nie działa. Słabe to SaveMedia.com.
   Osobiście używam strony KeepVid.com i nigdy się nie zawiodłem.
   Gotowy skrypt: javascript:(a%20=%20(b%20=%20document).createElement('script')).src%20=%20'http://keepvid.com/js/bm.js',%20b.body.appendChild(a);void(0);

   Usuń
  2. Dzięki za skrypt, ja też używam keepvida ale nawet za pośrednictwem tej strony nie da się pobrać :(
   Czekam na dalsze propozycje i pomysły

   Usuń
  3. U mnie KeepVid działa: http://img834.imageshack.us/img834/9428/rpd8.png
   Może wyłącz BETE?

   Usuń
  4. BETA jest wyłączona, sprawdzałem też na włączonej.
   Wyskoczyć wyskoczyły linki do pobrania (tak jak u Ciebie) ale nie da się pobrać, tzn. jak klikam na wybraną jakość to przeglądarka wypluwa błąd a managery downloadu też nie mogą sobie z tym poradzić (sprawdź sam). Czyżby wina YouTube?

   Usuń
  5. http://file2hd.com/Default.aspx spróbujcie tą stronką, o ile mp4 was zadowala

   Usuń
  6. Jak się nie da jak sie da? Spróbowałem KeepVidem i pobiera bez problemu.

   Usuń
 4. Witam na te nowe filmy youtube działa mi program z tej strony

  https://www.facebook.com/MassTube

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za niego ;)
   Tylko muszą go jeszcze dopracować, bo nie da się pobierać zablokowanych filmów na YT (po zmianie proxy)

   Usuń
 5. Wtyczka DownloadHelper do firefoxa pobiera prawie wszystkie filmy ze stron typu youtube :) polecam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy moze Pan napisac skrypt do pobierania zdjęc z nk.pl ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co to jest to nk.pl? I na czym polega trudność?

   Bo widzę, że to jakaś zamknięta strona która wymaga logowania.

   Obrazki niezależnie od strony zawsze można pobrać ręcznie.
   Zwykle wystarczy skorzystać z menu kontekstowego jakie mamy zawsze dostępne pod prawym przyciskiem.
   Gdy po kliknięciu prawym przyciskiem nie ma w menu kontekstowym „zapisz jako” albo „zapisz obraz tła jako” (bo strona używa jakiś flaszy albo jest tyle warstw, że ciężko kliknąć w obrazek a nie to co znajduje się nad nim) to zawsze można w adresie strony wpisać abuot:cache i skorzystać z listy plików w cache.
   Można też skorzystać z konsoli (ctrl+shift+k w firefoksie, ctrl+shift+i w chromie i operze) pojawią się tam adresy wszystkich plików jakie zostały wczytane podczas ładowania strony.

   Usuń
 7. Albo w Firefoksie Narzędzia -> Informacje o stronie -> Media i tam bedzie lista wszystkich obrazków na stronie, z mozliwością zapisania każdego.

  OdpowiedzUsuń
 8. fajny skrypcik, dzięki, ale nie daje wszystkich rozdzielczości dla przykładu link
  http://www.youtube.com/watch?v=vxG1PFHOpI8
  dodany ręcznie do keepvid.com daje link:
  http://keepvid.com/?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DvxG1PFHOpI8
  natomiast skrypt daje link:
  http://keepvid.com/?url=http%3A//www.youtube.com/watch%3Fv%3DvxG1PFHOpI8&bm=y
  gdzie mamy mniejszy wybór
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Tylko JDownloader2, nawet pliki 1080p ściąga oddzielnie obraz i głos a potem łączy i plik jest idealny. A bez tego programu nie ściągniecie w całości 1080p.bo teraz ściąga się bez głosu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Instalka JDownlaoder dla Windows (install_jd_one.exe) zanim się program dobrze nie ściągnął zdążyła już wrzucić Adware pricefountain.exe i plik update.exe który nie dość że na virustotal.org ma bardzo wysoki wsþółczynnik detekcji (powyżej 20 skanerów wykryło trojana) to jeszcze żądał dostępu do sieci jeszcze przed instalacją a już w trakcie pobierania JD. Kiedyś zamiast loga XP ujrzę Windows XP Russian Bot-Net Edition. Pozdrowienia :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żaden plik exe nie jest potrzebny, jdownloader jest napisany w całości w javie.

   Nie ma potrzeby korzystać z instalatora - jdownloadera wsytarczy ściągnąć gdzieś i rozpakować (instalator jest tylko dla klikaczy który nie potrafią samodzielnie rozpakować archiwum)

   A uruchamia się plik JDownloader.jar (jeśli są jakieś exe to tylko dla klikaczy który nie wiedzą jakim poleceniem uruchamia się pliki jar)

   Tu masz oficjalną paczkę bez żadnych dziwnych dodatków http://94.23.204.158/JDownloader.zip

   Na przyszłość rozważ zaprzestanie korzystania z xp i przechowalni adware z których najwyraźniej pobierasz programy, zainstaluj sobie jakieś ubuntu albo debiana będziesz miał wszystkie programy czyste i sprawdzone, w repozytoriach.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. Trafiłeś w sedno bo korzystam także z Debiana. Faktycznie błędem było używanie instalki (którą pobrałem ze strony domowej programu). Pomyślałem że skoro korzystając z oficjalnego instalatora jest ryzyko zainfekowania systemu to warto się tym podzielić. Nie zrozum mnie źle, ja się nie żalę. Jestem ci dozgonnie wdzięczny, bo już nie raz korzystałem z twoich porad - czasem zawracając gitarę. Napisałem to tylko po to żeby się podzielić swoimi spostrzeżeniami

   Usuń
 11. Pobieranie z youtube mija się z celem, jest wiele stron które oferują muzykę do pobrania za darmo. Dodatkowo zazwyczaj można z takich stron pobrac muzykę w o wiele lepszej jakości.

  OdpowiedzUsuń