Szukaj na blogu

Jak oglądać i zapisywać seriale z playpuls

Edit:
Po raz kolejny zmienił się sposób odtwarzania filmów na playpuls, skrypt już nie zadziała, aby zapisać film można teraz skorzystać z uniwersalnego sposobu opisanego tutaj.

37 komentarzy:

 1. A mógłbyś na podstawie przykładowego serialu podać taki cały link z komendą ffmpeg, bo wtedy zrozumiemy jak to wygląda na przykładzie i sobie zmienimy w poszczególnych pozycjach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Np aby zapisać http://tvpuls.pl/wideo/trzynasty-apostol-odc-1online

   ffmpeg -i "http://redir.atmcdn.pl/hls/o2/pulstv/vod/Trzynasty_apostol_s.2_odc.1_S000034895-PA/hls/playlist.hls/playlist.m3u8" -vcodec copy -acodec copy 13apo1.mp4

   Usuń
  2. Wyskakuje mi takie coś:
   [mp4 @ 03af5020] Malformed AAC bitstream detected: use audio bitstream filter
   ac_adtstoasc' to fix it ('-bsf:a aac_adtstoasc' option with ffmpeg)
   av_interleaved_write_frame(): Operation not permitted
   [mp4 @ 03af5020] Malformed AAC bitstream detected: use audio bitstream filter
   ac_adtstoasc' to fix it ('-bsf:a aac_adtstoasc' option with ffmpeg)
   frame= 1 fps=0.0 q=-1.0 Lsize= 2kB time=00:00:00.08 bitrate= 174.7kbi
   /s
   video:2kB audio:0kB subtitle:0kB other streams:0kB global headers:0kB muxing o
   rhead: unknown
   Conversion failed!

   Usuń
  3. A próbowałeś dodać ten parametr o który prosił?

   Jaka to dokładnie wersja ffmpeg?

   Usuń
  4. Co prawda man namieszane w systemie z dźwiękiem i go nie mam, ale to chyba nie ma wpływu że nie tworzy się plik z obrazem, czy ma? Tworzy się plik albo 48 bajtów albo 1.76 kb
   Wersja najnowsza:
   FFmpeg version: 2014-07-18 git-277e5ca
   libavutil 52. 92.101 / 52. 92.101
   libavcodec 55. 69.100 / 55. 69.100
   libavformat 55. 48.101 / 55. 48.101
   libavdevice 55. 13.102 / 55. 13.102
   libavfilter 4. 11.102 / 4. 11.102
   libswscale 2. 6.100 / 2. 6.100
   libswresample 0. 19.100 / 0. 19.100
   libpostproc 52. 3.100 / 52. 3.100

   Usuń
  5. Wygląda na błąd w ffmpeg wywołany jakimiś dziwnymi danymi przesłanymi przez serwer ale udało mi się tego powtórzyć u siebie.

   Są też inne sposoby na zapisanie strumienia tego typu np skrypt w perlu https://raw.githubusercontent.com/osklil/hls-fetch/master/hls-fetch
   To nie patrzy na zawartość strumienia tylko zapisuje jak leci.

   Usuń
 2. Pierwsze co znalazłem to: http://tvpuls.pl/kazdemuwsmak/video/odc-1 i nie działa... Powód: RTMP

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy nie można by tego opisać w taki sposób żeby ludzie nie związani z zawodem informatyka też mogli pobrać serial z TV PULS ???
  To że można oglądnąć serial w komputerze nie jest żadną rewelacją. To można bez żadnego skryptu. Chodzi o to że plik ściągnięty na dysk można skopiować na pendrajwa i oglądnąć z rodziną w telewizorze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opisywałem na blogu już wielokrotnie jak należy korzystać ze skryptów tego typu. Trzeba dodać skrypt do zakładek iść na stronę z filmem i kliknąć zakładkę. Ile razy można powtarzać to samo?

   Tym razem to bardzo prosty skrypt i rzeczywiście można poradzić sobie bez niego wyszukując adres strumienia w kodzie strony. Ale takie przeszukiwanie kodu strony jest niewygodne, wygodniej kliknąć w zakładkę.

   To czy plik najpierw zapiszemy na dysku, na pendrive czy obejrzymy bez czekania i bez zajmowania miejsca na dysku, z technicznego punktu widzenia nie robi żadnej różnicy - w obu przypadkach trzeba wydobyć ze strony adres strumienia i uruchomić jakiś program podając mu jako parametr ten adres.

   Jedna osoba będzie wolała takie rozwiązanie, inna inne. Przecież ja niczego nie narzucam. Chcesz oglądać na telewizorze - bardzo dobrze, specjalnie dla takich osób jak Ty przypomniałem jak zapisuje się takie strumienie na dysku.

   Usuń
  2. No tak Marek, ale ja rozumiem większość osób. Wejdą użyją skryptu i dostaną link typu: ttp://redir.atmcdn.pl/hls/o2/pulstv/vod/Trzynasty_apostol_s.2_odc.1_S000034895-PA/hls/playlist.hls/playlist.m3u8 Teraz trzeba szczegółowo opisać co mają z tym zrobić. Użyć komendy ffmpeg? Ale taki zwykły internauta powie: co z tym ffmpeg mam zrobić? Mam ściągnięty plik ffmpeg.exe ale jak do niego mam wpisać te komendy i link skoro po kliknięciu na ten plik po sekundzie się zamyka. Dla przeciętnego użytkownika to teraz jest już nie do przejścia, ma linka, ma program ale jak, gdzie to wpisać i jak żeby działało do dla 90 procent już nie do przejścia. Ty to rozumujesz jak mechanik dla którego różnice między zębatką, tłokiem, wałkiem są oczywiste i służą do czegoś innego , a ich wymiana, naprawa jest czymś łatwym i nie ma co tłumaczyć. Ale dla z normalnego człowieka który ma te części w ręce i nie ma pojęcia co z nimi zrobić, gdzie i jak je zamontować. Rozumiesz?

   Usuń
  3. O to właśnie chodzi. Nie chciałem pisać dokładnie, ale wygląda że należy tą operację zrobić pod DOS'em, a to dla przeciętnego użytkownika komputera jest już problem. Komendy DOS'sowskie itd. Korzystam z innych skryptozakładek i tam jest sprawa prosta. Klikam w skryptozakładkę, wyskakuje okienko windowsa, klikam zapisz i po robocie. Aczkolwiek z wszystkich skryptów do IPLI u mnie działa tylko RIPLA. Używam windowsa XP.

   Usuń
  4. @pierwszy anonim
   Przecież opisałem bardzo szczegółowo - wystarczy zrobić kopiuj wklej to co napisałem.

   @drugi anonim
   Nie pod DOSem tylko pod systemem z którego korzystasz (wątpię czy ktoś korzysta jeszcze z DOSa do przeglądania stron w internecie i ściągania filmów).

   Jeśli nie potrafisz korzystać z systemu który masz zainstalowany to może należało by się zapisać na jakiś kurs jego obsługi, poszukać samouczka w internecie albo poczytać jakąś książkę dla początkujących.

   Ja nie wiem z jakiego systemu będzie korzystała osoba która jutro przeczyta mojego blaga.
   Mam zamieszać na blogu kurs z podstaw obsługi 50 różnych systemów?

   Aby wydać polecenie pod windows xp należy kliknąć start a następnie wybrać z menu pozycję „Uruchom ...”
   A może jeszcze mam tłumaczyć co to jest katalog, plik, jak się instaluje program i jak się kopiuje tekst za pomocą schowka?

   Usuń
  5. "Opisywałem na blogu już wielokrotnie"... I wielkie dzięki. Tyle tylko, że na blogu zrobił się taki bajzel że trudno znaleźć cokolwiek. Nawet link do ściągnięcia tego ffmpeg zamieszczony gdzieś ponoć, trudno znaleźć. Ja też jestem kompletnym laikiem i rozumiem tych, którzy nie potrafią w tym gąszczu informacji znaleźć łopatologicznej instrukcji. Zatem sam teraz napiszę jak ja to robię. Może komuś się przyda. Podstawowa sprawa to musimy ustalić jaki system operacyjny mamy na komputerze. Większość ma Windows ale Windows może być 32 albo 64 bitowy. Ja mam akurat Windows 8. Klikam więc na te cztery białe kwadraciki w samym lewym dolnym rogu ekranu prawym przyciskiem myszki i rozwija się menu, w którym wybieram "system". W następstwie wyświetlają się wszystkie potrzebne informacje o systemie. 64-bitowy itd. Następnie mając tą wiedze wchodzę na stronkę http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/ i wybieram do ściągnięcia odpowiednią dla mojego systemu wersję ffmpeg. Wybieram opcję w wersji static. Ściągam, rozpakowuję. Na dysku C tworzę sobie nowy folder, do którego przekopiowuję wszystkie wypakowane pliki. Gdzieś wyczytałem, że ponoć dobrze żeby ten folder był bezpośrednio na dysku C i żeby nazwa folderu była jak najkrótsza. Np można nazwać go "1". No i po przekopiowaniu wypakowanych plików mamy tam coś takiego jak ff-prompt. Klikamy w to. Otwiera się czarne okienko. W nim na dole miga sobie biała kreseczka. W tym miejscu wpisujemy dokładnie coś takiego: ffmpeg -i adres_strumienia -vcodec copy -acodec copy nazwa_pliku.avi
   Tylko w miejsce "adres_strumienia" wpisujemy faktyczny adres streamu, zamiast nazwa_pliku możemy wpisać jak na koniec ma się nazywać plik. Ważna uwaga: jeżeli nie będziemy zmieniali nazw, przy kolejnym nagraniu ffmpeg poinformuje nas, że plik o takiej nazwie już istnieje. Zapyta też czy go nadpisać i da do wyboru opcje Y/N. Jeżeli klikniemy Y to skasuje poprzednie nagranie. Chyba, że zmienimy nazwę pliku z poprzednim nagraniem. Jeżeli klikniemy N, nie wykona kolejnego nagrania.
   No i poza tym zamiast avi możemy wpisać jakiś inny wygodny nam format pliku. Gdy chcę zakończyć nagrywanie, zwyczajnie zamykam czarne okienko a nagranie znajduję w utworzonym folderze w podkatalogu o nazwie bin. Prościej nie potrafię tego opisać. Ale myślę, że tym którzy pytają chodzi o takie opisy drogi Marku. I nie ma się co irytować bo uczenie nauczonych to trochę bez sensu i strata czasu.

   Usuń
  6. gdzie jest ten ff-prompt? szukam i szukam, prosze o pomoc.

   Usuń
 4. Kolesie co używają windowsa są żałośni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taa, a jak ja używam starego, czarno-białego Rubina to mam powiedzieć że jestem lepszy, bo inni mają plastikowe, tandetne telewizory LCD czy plazmy? Puknij się. Marek zachowuje się dziwnie, bo zakłada stronę,czyli chce się dzielić swoją wiedzą, a jak ktoś prosi o wytłumaczenie to się oburza i zarzuca innym niewiedzę. Czyli ogólnie strona dla nikogo, bo informatycy i kumaci to co pisze Marek już znają, wiedzą, a laicy nic nie zrozumieją. Czas zamykać chyba stronę.

   Usuń
  2. Nie zarzucam nikomu niewiedzy tylko brak chęci do nauczenia się czegokolwiek.
   Niektórzy bronią się rękami i nogami aby się tylko przypadkiem niczego nie nauczyć.

   Opis jest bardzo szczegółowy, ale jeśli tylko ktoś zgłasza, że czegoś w tym opisie nie rozumie to zawsze tłumaczę. Tyle, że zaczynamy już dochodzić do sytuacji, że 3 osoby pytają o to samo bo żadnej nie chciało się poszukać na stronie, niektórzy to nawet nie czytają opisu do końca gdy ma więcej jak 2 zdania tylko pd razu piszą, że im nie działa. A teraz jeszcze się zaczęły pojawiać osoby które udają, że nie chodziły do podstawówki (możliwe, że niektórzy rzeczywiście nie chodzili ale dziwne, że bloga jakoś potrafili poszukać a pomocy dotyczącej zupełnych podstaw obsługi komputera już nie potrafią).

   Twój poprzednik ma sporo racji - tylko forma jego wypowiedzi jest zdecydowanie niewłaściwa (bo ktoś może pomyśleć, że odnosi się to do wszystkich użytkowników windowsa).

   Jeśli znajdzie się taka oporna osoba, która nie chce się niczego nauczyć, a w dodatku lubi na wszytko narzekać i ma pretensje do wszystkich którzy by chcieli ją czegoś nauczyć - to zawsze się potem okazuje, że używa windowsa. Siedzi sobie przy tym swoim czarno-białym rubinie i nawet nie chce wiedzieć jak się w nim kanały zmienia. Tylko wiecznie narzeka, że nie ma co oglądać. A jak się jeszcze jej delikatnie zasugeruje aby zmieniła ten telewizor na nowszy model to dopiero jest awantura.

   Blog może i nie jest dla wszystkich, ale i do gimnazjum bez skończenia podstawówki nie przyjmują. Nie mogę wiecznie wracać do nauki podstaw z powodu jednej osoby która się ich nauczyć nie zamierza bo cała reszta chciał by się już nauczyć czegoś nowego.

   Usuń
  3. Witam. Wchodzę do folderu gdzie mam ściągnięty program ffmpeg.exe tworzę plik tekstowy, wklejam komendy, zamykam i na końcu zmieniam rozszerzenia na.bat . Klikam dwukrotnie na taki plik. Można tak robić czy nie Panie Marku?

   Usuń
  4. W całej rozciągłości swojej "ignorancji" popieram autora tego bloga. Kiedyś o tym pisałem. To trochę jak pretensje ludzi , którzy swojego czasu uważali, że polskie napis do 'Gry o tron' powinny byś 'natychmiast' po premierze nowego odcinka na stronie pewnej grupy zajmującej się tym. To , ze ci ludzie robią to hobbistycznie, w swoim wolnym czasie, dla przyjemności, to nic. Mają być i koniec. Bo jak nie to bluzgi i wyzwiska. Panie Marku tak trzymać , korzystam i pozdrawiam, tak jak wspomnianą grupę H....tak. A wszystkie marudy, kombinujcie, zamiast marudzić.

   Usuń
 5. Witaj a jak nagrywać kanał z tej strony https://videostar.pl/ jest to byłe netvi

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam słów , dzięki za to wszystko co zrobiłeś i robisz , jesteś świetny !

  OdpowiedzUsuń
 7. Dałoby rade zrobic downloader zalukaj.tv albo http://www.fox.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zalukaj.tv tylko zbiera liki do vshare.io a z vshare.io pobrać łatwo bo to stronka zrobiona na zwykłym flowplayerze

   fox.com za to ma jakieś dziwne blokady regionalne i mimo że adres strumienia można wyciągnąć to oglądać się go nie da bez puszczenia w całości przez proxy.

   Usuń
  2. Gdzie tu jest donacja ? nie mam duzo ale to symboliczne 1$ za ta cala robote wysle :P

   Usuń
  3. Od tego mam tu reklamę na stronie. Wystarczy jej nie blokować a na symboliczne piwo raz w miesiącu się uzbiera.

   Usuń
 8. Czy jest szansa na pobieranie z hbogo.pl albo chociaz zeby wyciagnac odtwarzacz embed do zamieszczenia?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jest możliwosc ogladania seriali netflix bez pobierania silverlight? Mam konto premium.

  http://i.imgur.com/FskgzRv.png

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ja konta premium nie posiadam i nie zamierzam im płacić za to, że łaskawie pozwolą mi sprawdzić czy mogę poprawić działanie ich strony.

   Usuń
 10. Nowy serwis VOD od PULS - http://playpuls.pl
  Czy jest możliwość pobierania plików z tvn24.pl ? Dodają teraz reklamy i jak się ma adblock to nie można oglądać, a reklamy są uciążliwe.

  OdpowiedzUsuń
 11. Panie Marku gdy klikam zakładkę puls hls wyskakuje komunikat który pyta czy zablokowac okienko dialogowe. Co robię nie tak ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj linka do filmu/serialu na którym próbowałeś. Bo wszedłem teraz na stronę tvpuls i nie mogę żadnego znaleźć. Wygląda na to, że w ciągu ostatnich kilku dni zdjęli ze strony wszystkie filmy i seriale.

   Usuń
  2. teraz nowa strona vod plusa to http://playpuls.pl/ i na niej skrypt nie dziala

   Usuń
 12. TV Puls zlikwidowała wszystkie linki do filmów i seriali i otworzyła nową stronę playpuls.pl na której są linki, ale na tej nowej stronie skrypt nie działa

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak mogę pobrać serial Zbuntowany Anioł ze strony playpuls.pl
  Dajcie znać proszę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety nie ogarniam o co chodzi z ffmpeg, tzn nie wiem jak użyć, co wpisać. Mam ściągnięty ffmpeg - 2,5. W zakładkach mam zapisany playpuls hls i mam adres do odcinka http://redir.atmccdn.pl/hls/o2/pulstv/vod/hls/playlist.hls/playlist.3u8 i tyle. Proszę o podpowiedź skąd , co, gdzie wpisać żeby ściągnąć film. Jak już wcześniej ktoś napisał nie wszyscy wiedzą jak poprawnie użyć programu żeby wszystko zadziałało. W przykładzie podane jest np. ffmpeg i adres, a w tym rzecz że dla mnie to czarna magia jak użyć ffmpeg. Proszę o podpowiedź skąd , co, gdzie? Tak po prostu "łopatologicznie".

  OdpowiedzUsuń
 15. http://redir.atmcdn.pl/hls/o2/pulstv/vod/Krolowa_serc_odc13_S000036608-PA/hls/playlist.hls/playlist.m3u8 mMam ten link i sciagnelam ffmpeg i nie wiem tego programu sie nie instaluje ani nic prosze wytłumaczyć laikowi :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam :) Dziękuję za świetne wstawki i linki. Mam pytanie, czy potrafiłby Pan napisać skrypt do playpuls tak jak do tvnplayer? Tzn że uruchamiam film klikam na zakładkę i ona podmienia adres dzięki czemu mogę zapisać film na dysku? Widziałam że jest zakładka ale chyba nieaktualna bo mi nie podmienia linku, wyskakuje jakiś błąd. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń